"תורה אחרי צבא" בבת-ים!
 
"כמו כל חייל, לאחר השחרור חיפשתי את עצמי, אם זה בעבודות זמניות, במחשבה על לימודים אקדמיים ושאר עניינים גשמיים כביכול. בין לבין ידעתי שאני רוצה ללמוד תורה, כפי שחונכתי על דברי הרמב"ם: "כל איש מישראל חייב בתלמוד תורה, בין עני בין עשיר וגו'"(הל' ת"ת א, ח), אבל לא לימוד כדרך אגב, הלכה פה מאמר שם, אלא קביעות שתשתלב עם העיסוק החומרי.
אומרים שמגלגלים זכות על ידי זכאי, פנה אלי מכר והודיע לי על פתיחת בית-מדרש ערב של בוגרי צבא בבת-ים. "בת-ים?! מה לי ולבת ים, אני  גר רחוק!" אמרתי. "תשמע, תבוא לפתיחה אם יתאים תמשיך" הוא אמר.
"מה יש לי להפסיד", אמרתי לעצמי, "אני גם ככה מחפש מקום, ואני מעדיף שיהיו חבר'ה צעירים בראש שלי". הגעתי, ותוך כמה שיעורים התחברתי לחבר'ה, לרבנים, לקהילה המקסימה שנבנתה סביב הרב דוד חי-הכהן, ואט אט שכנעתי חברים להצטרף אלי. כיום, אחרי יותר מ-3 שנים, אני רואה לנכון להכיר טובה לרבנים שבנו את עולמי הרוחני ששונה כיום לאין שיעור ממה שהיה לפני שלוש שנים. למדתי שלא צריך לבטל את עולם החומר בשביל הרוח, אלא "להחדיר את הרוח בחומר".
דברים אלו שכתב בחור מ"תורה אחרי צבא" בת ים, משקפים את מרכזי תורה אחרי צבא בארץ ובפרט בבת ים.
המרכז נוסד לפני שלוש שנים, בחודש סיוון, ומלמדים בו צוות חם ולבבי, אברכים מישיבת "נתיבות ישראל" בת ים. במרכז ישנה פעילות תורנית ענפה, הזמנת מרצים אורחים בנושאים שונים (כשרות המזון, זוגיות, גבורה יהודית ועוד). כולכם מוזמנים!

 

 

נבנה ע"י מערכת בניית אתרים של yeshiva.org.il                      שאל את הרב | לוח שנה | כניסת שבת  |  יציאת שבת