דף הבית >> חלון למרכזים >> חלון בית שמש

יש תורה אחרי צבא בבית שמש... בבית המדרש "אורות התשובה"!
לפני כשנתיים חזרתי ב"ה בתשובה בזמן השירות הצבאי שלי ומאז חיי השתנו ככל שרק אפשר לדמיין, התמלאתי בביטחון ובשמחה, פחדים נעלמו והכל הפך ליותר חיובי.
לקראת סוף השירות הבנתי שעל מנת להגיע באמת לשלמות מבחינה רוחנית וכדי לבסס את הידע התורני שלי, אני חייב ללכת לישיבה. בהתחלה המילה הזאת הפחידה אותי.. "ישיבה" לבחור שרק חזר בתשובה, זו מילה די מלחיצה... אבל ב"ה הגיע לבסיס שלי בנחל עוז רב חייכן ושמח שמחלק חיוכים לכולם בחינם והרבה חיזוקים, ותמיד מקפיד לתת מילה טובה, הרב מאיר גואטה. להפתעתי גיליתי שהוא ראש ישיבה חדשה שהוקמה בבית שמש, והחלטתי לנסות ולראות אם הישיבה הזו מתאימה לי. כשהשתחררתי והגעתי לישיבה, גיליתי חבר'ה מדהימים! אנשים שמחים שביחד בונים את החיים התורניים שלהם, חברים מכל קצוות האוכלוסייה שכולם מחפשים את אותו הדבר, תורה! השיעורים מתנהלים בצורה מאוד חיובית, באווירה כיפית, אפשר גם לשלב את החיים האישיים ואין צריך לוותר על כל מי שהיית, עושים ספורט, יוצאים לטיולים, פשוט שילוב מושלם.
אני ממליץ בחום לכל מי שמשתחרר ומחפש מקום שאפשר לגדול בו בתורה, יחד עם חברים, טיולים וחוויות- להתחלת החיים האזרחיים שלו.
ניר
אני משוחרר מזה כשנה. לפני הגיוס הלכתי שלושה חודשים למכינה ואפילו ניסיתי להשתלב במסגרת ישיבת הסדר, אך הרגשתי שאני עדיין לא "במקום" של ללמוד בישיבה יום שלם, ולכן התגייסתי בגיוס רגיל של שלש שנים כלוחם בחטיבת כפיר.
בצבא התחזקתי יותר מבחינה דתית והחלטתי שאחרי השחרור אלך ללמוד בישיבה בצורה רצינית.
ובאמת אחרי השחרור ניסיתי שתי ישיבות הסדר, אך לא הצלחתי להשתלב, כי החבר'ה שם באו מרקע ישיבתי, ולי זה היה חסר.. על סף ירידה מהרעיון ללמוד בישיבה, ראיתי פרסום של ישיבת "אורות התשובה" – ישיבה לבוגרי צבא שבונה אותך מההתחלה בקצב שלך ובלי לחץ... הגעתי ומיד הבנתי שמצאתי את המקום שלי, וב"ה כבר שנה אני לומד כאן ונהנה. ואני ממליץ בחום לכל אחד ובמיוחד למשוחררים טריים לבוא לכאן ולהתעסק בדבר העיקרי שאנו חיים בשבילו - האמונה והתורה, ולהיות חלק מחבורה מעולה של חיילים משוחררים שבאו לאותה מטרה - בניין האישיות לקראת בניית עוד בית כשר בישראל!
יהונתן
מה צריך בוגר צבא לאחר השחרור? מה מחפש בעל תשובה בתחילת דרכו?
 

  • תורה חיה ושמחה
  • לימוד הבנוי שלב על גבי שלב מההתחלה, ובקצב המתאים.
  • חבורה טובה של חבר'ה רציניים אבל בראש טוב שבאים לעבוד יחד על עבודת ה' ותיקון המידות.
  • שיעורים מגוונים בכל הנושאים שאי-אפשר להתחיל את החיים בלעדיהם: עבודת המידות, הלכות (שבת, כשרות, תפילין ומזוזות, ברכות וכו'), בירור וחיזוק האמונה, זוגיות נכונה ובניין הבית היהודי, הכרת התנ"ך לעומק, תפילה, ועוד.

ויחד עם זה חיבור לחיים-
 

  • סיורים לימודיים להבנת התנ"ך דרך אדמת ארץ ישראל .
  • שיעורים מעשיים בהלכות כשרות (וסיכום הלימוד בצורה מעשית על האש..),
  • לימודי פיוט, בקשות, וקריאה בטעמים
  • הקפדה על "תשובה גופנית"- פעילות ספורט בחבורה (מדסי"ם, כדורסל ..).

אנחנו מאמינים שזאת הדרך לחבר את התורה לחיים!
אם גם אתה מעוניין לבנות את העולם הרוחני שלך בדרך הזאת, אתה מוזמן...
לפרטים והצטרפות - הרב מאיר גואטה 054-3331334
 


נבנה ע"י מערכת בניית אתרים של yeshiva.org.il                      שאל את הרב | לוח שנה | כניסת שבת  |  יציאת שבת