דף הבית >> חלון למרכזים >> חלון הכותל
תורה אחרי צבא בישיבת הכותל !
 
מתרחש כאן משהו שצמח באופן ישיר מהשטח... מהזעקה של רבים שנמצאים בשלב המיוחד הזה של חיפוש דרך, בקשה למשענת רוחנית שתעזור לעשות קצת סדר בבלאגן של החיים. המצטרפים לתוכנית בדרך כלל מגיבים מהר: "למה לא באתם קודם?", "איך לא ידעתי שיש כזאת תכנית!", "זה בדיוק מה שאני מחפש!"
הצמאון וההתלהבות שבהם ניגשים החברים אל הלימוד הם תופעה ייחודית שאין לה אח ורע בנוף הישיבתי הקלאסי. בוגרי הצבא – שבחרו לשבת ללמוד מרצונם החופשי, מתוך חיפוש אמיתי וללא השפעות סביבתיות של הורים, חברים, תדמית וכדו' - פוגשים את הסוגיות המיוחדות הנלמדות בתכנית באופן שמתאים בדיוק לשלב הזה בחיים. לימוד סוגיות הלכתיות ואמוניות באופן מעמיק ושיטתי - החל מהמקורות בתורה, דרך הגמרא והפוסקים ועד להשלכות שלהן ביומיום על כל אחד ואחד מאיתנו.
 
 
אוהד אורבך
"... דבר ראשון, מצאתי אחלה חבר'ה. חבר'ה שנותנים לך אוירה והרגשה שאתה חלק מהם, רבנים שנותנים הכל ומנסים להכניס אותך ללימוד באוירה טובה. מצאתי תכנית שמאוד מאוד מתאימה להכנה לחיים, לימוד סוגיות להלכה בצורה מאוד מאוד רגועה... אם לפני התכנית היה לי ברור שכסף זה לא הכל בחיים, עכשיו ברור לי שכשבוחרים מקצוע יש שיקולים נוספים. איך אתה מסוגל מצד אחד למצוא עבודה עם יכולת לפרנס, אבל גם לראות איך אתה תורם לחברה ולעם ישראל, איך אתה מביא לידי ביטוי ערכים שחשובים לך...".
 
אמיר רבי
"... אני חושב שהאידיאל זה ליצור איזון ואצל כל אחד האיזון שונה. הרעיון שהיה חשוב לי זה להצליח לשלב בצורה טובה - גם להישאר קשור לתורה וגם לפעול באופן משמעותי. אם לא התכוננת לזה באופן רציני, קשה להחזיק מעמד, אתה פשוט נשאב לתוך הזרם הזה של העשייה ונגרר אחרי המציאות... יש מקרים ששייכים ליומיום של היהודי שבהם יש השפעה ליידע ההלכתי שלך, אבל יש גם את הרמה הרעיונית יותר, העקרונית יותר – איך אתה ניגש לעבודה? מה התכלית? מה האידיאל? האם אתה עובד כדי להגיע למטרה רוחנית, או רק בשביל הקרירה?...".
 
שאול גרינבוים
"... הגעתי אל התוכנית במטרה לבסס את הידע התורני שלי וכדי לחוות לימוד בישיבה גדולה.
הלימוד במסגרת בוגרי הצבא אפשר לי להגשים את שני המטרות ועוד התאימו לי מסגרת חברתית מעולה של חברה שמגיעים אחרי צבא כל אחד ומסלולו השונה בחיים על מנת ללמוד תורה לשמה במסגרת המשלבת אינטימיות ולווי צמוד עם חיבור לישיבה גדולה...".
 
 

נבנה ע"י מערכת בניית אתרים של yeshiva.org.il                      שאל את הרב | לוח שנה | כניסת שבת  |  יציאת שבת