דף הבית >> חלון למרכזים >> חלון יהוד
מתורה אחרי צבא... להקמת בית המדרש של יהוד!
 
שי חג'ג', רכז הפעילות ביהוד, יודע היטב להעיף מבט למרחקים תוך כדי שהוא מתאר את המצב ביהוד: "הצצה קטנה לעיר יהוד תחשוף בפניכם נוער מדהים... הרבה מהם ילדים מבתים מסורתיים המחפשים את דרכם לבניית קומה רוחנית גבוהה ומבוססת. אותו נוער מדהים שמקבל החלטות אמיצות לבחור בדרך שונה מהוריו וחבריו לספסל הלימודים נתקל בקשיים רבים בדרך. בעיה גדולה מוצבת מולם כשימי בית הספר מגיעים לסיומם ואותו נער או נערה מוצאים עצמם מלאים בחששות, שאלות, ספקות על עולמם הדתי.
המפגש בישיבות ובמכינות עם חבר'ה שלמדו בישיבה תיכונית מערער, גורם לתחושת נחיתות. ולעיתים להיפך - מי שבא כנגד כל הסיכויים ללמוד בישיבה או מכינה ולקבל חיזוק רוחני משמעותי מוצא עצמו בין חברים שאינם מעוניינים בבנייה משמעותית כמוהו ובמקרה הטוב מעוניינים להעביר שנה בנעימים ובאימונים לצה"ל.
גם הבנות נתקלות בקשיים בשירות הלאומי, והמפגש עם בנות שלמדו באולפנות וחונכו בבתים שונים משלהן מטלטל אותן ומעלה תהיות על מקומן בחברה הדתית.
בביה"ס הממלכתי-דתי "יגאל אלון", שם רוב החבר'ה לומדים, תוכלו למצוא אוירה מאוד משפחתית, מורים תומכים ושמחת חיים. בוגרים שסיימו חוזרים לביה"ס בתפקידים שונים. איפה תראו נער בן 16 מתקשר לבוגר בן 20 -27 על מנת להתייעץ על העניינים החשובים של החיים?! תחושה של "אחים גדולים"... וכדי להשלים את התמונה של יהוד – הסניף ובנות השירות הלאומי והמשפחות הצעירות, הפכו לחלק בלתי נפרד מהמרקם האנושי...
אך סביב לשיעור של "תורה אחרי צבא" קרה משהו מדהים - התחברו אליו חבר'ה צעירים, מבתים מסורתיים, שבהתחלה פשוט לא הבינו את השיעור ובכל זאת לא נשברו והמשיכו לבוא ולהתמיד, והיום הפכו לגרעין הקשה והמתמיד של השיעור!".
 
לאור עובדות אלו הוחלט לעלות שלב ולהקים בית מדרש בעיר שמטרתו לאחד כוחות אלו ולספק לציבור מקום שכל הציבור ילמד בו, ובכך השיח והעזרה ההדדית יתעצמו ויוכלו להשפיע אף על האוכלוסייה הלא דתית בעיר.
בית המדרש צפוי לקום בשטח בית הספר ויש בכך שיתוף פעולה משמעותי שייצור גם בבית הספר אווירה טובה ותורנית.
המבצע כבר החל, ספרים רבים נאספו, ההחלטה לקרוא לבית המדרש על שם חייל מיהוד שנהרג בעת מילוי תפקידו - רועי פרג'ון הי"ד - מוסיפה לכך נפח ערכי חשוב.
למרות ההתקדמות היפה דברים רבים חסרים. כמובן שפרויקט בסדר גודל כזה דורש משאבים...
 

 

 

נבנה ע"י מערכת בניית אתרים של yeshiva.org.il                      שאל את הרב | לוח שנה | כניסת שבת  |  יציאת שבת