דף הבית >> חלון למרכזים >> חלון מודיעין
 
תורה אחרי ותוך כדי צבא.. במודיעין!
ישיבת ההסדר "מאיר הראל" במודיעין, הוקמה לפני כארבע שנים, לזכר סמ"ר מאיר שנוולד הי"ד שנפל בגוש קטיף וסגן הראל שרם הי"ד שנפל בלבנון. זוהי ישיבת הסדר קהילתית ייחודית. "בישיבה יש אווירת לימוד רצינית ומיוחדת במינה" - אומר דוד, בוגר צבא, שחזר בתשובה בישיבה, במהלך השרות שלו - "כאן לא מדובר בהקמת דוכן חד פעמי, אלא בנוכחות קבועה ומשפיעה של עשרים וארבע שעות ביממה". הישיבה מובילה את מסלול ההסדר השש שנתי – שיש בו דגש על לימוד תורה תובעני וארוך יותר, ושרות צבאי איכותי של כשנתיים, כאשר רוב התלמידים משלבים לימוד תורה איכותי ופיקוד. המפקדים, בני הישיבה, אף השתתפו במבצע "עופרת יצוקה" והחיילים בני הישיבה נחשבים למצטיינים ומובילים ביחידותיהם.
בראש הישיבה עומד הרב אליעזר שנוולד שליט"א שהוא גם אל"מ במיל', וחיבר ספרים ומאמרים בתחום תורה וצבא.  
העיר מודיעין, בה שבעים וחמשה אלף תושבים, הוקמה לפני כעשור, כעיר העתיד - המודרנית והמתוכננת בישראל. מתכנניה סברו שהיא תהיה עיר חילונית גמורה, על כן לא הותירו בה שטח להקמת בתי כנסת, ישיבות ומוסדות חינוך דתיים. "בהקמת הישיבה במודיעין רצינו להשפיע דווקא בעיר שיש בה אוכלוסיה חילונית איכותית ומשפיעה במדינה, שהנתק בינה ובין התורה, משפיע לרעה על כל מה שקורה במדינה" - אומר אחד מהתלמידים מהמחזור המייסד. ההקמה היתה מלווה במאבקים קשים מצד גורמים שונים שחששו מפני השפעה דתית בעיר. לאחר שזכו להכיר את הישיבה ופועלה, רבים מהם הפכו לתומכיה. אחת התוצאות המיידיות של המאבק סביב הקמת השיבה היא הכפלת הציבור הדתי והתורני שהגיע לעיר בשנתיים האחרונות.
בין יתר הפעולות הקהילתיות שהישיבה מקיימת, היא מפעילה מרכז תורה אחרי צבא ביחד עם תנועת תורה אחרי צבא. בפעילות זו שיעורים וחוגים בבתים המועברים על ידי רמי"ם מהישיבה.
מאז הקמתה במודיעין, הפכה הישיבה לאבן שואבת לתלמידים בוגרי צבא שבאו ללמוד בישיבה - מי מהם ללימוד חד פעמי, ומי מהם לפרקי זמן ארוכים, לפני היציאה לחיים או ללימודים אקדמאיים. לקראת חודש אלול הקרוב פותחת הישיבה את שעריה למחזור נוסף של בוגרי צבא המבקשים להצטרף וללמוד בישיבה, ולהעשיר את עולמם הרוחני.

נבנה ע"י מערכת בניית אתרים של yeshiva.org.il                      שאל את הרב | לוח שנה | כניסת שבת  |  יציאת שבת