נקודת העומק 
בימי ראשון!!!!


עיון ישיבתי בזום

להיכנס לראש ולסברות של הסוגיה והראשונים, כמו בישיבה

כל שבוע, באופן קבוע,
עם הרב אילן צפורי 


בעל נסיון רב שנים בהעברת סוגיות
לאנשים כמוך, שטרודים ועסוקים ולא מוותרים על לימוד עיוני עמוק
שמשאיר טעם טוב וסיפוק רוחני לאורך זמן. 

הצטרף לאלה שכבר החליטו להשקיע בלימוד - והשקע בעצמך במובן האמיתי!

לפרטים : 02-651-1256
לקבלת קישור

 
 
 

יום הישיבה הבא בע"ה בשבט רק למי שיש תו ירוק 
מספר המקומות מוגבל
להקלטות השיעורים בימי הישיבה הקודמים

 
 
 
​בית מדרש "ממטולה עד אילת"

איך זה עובד?


סוגיה לדוגמא
 
 
 
 
 
 
חזרנו לשיעורים פנים אל פנים בראש העין
פסקאות מבוארות של הרב קוק
מפי הרב אילן צפורי


לפרטים
 

סרטון רגע של פרשה

עם הרב אילן צפורי
פרשת משפטים
 

נושאים באמונה הנלמדים מפרשיות השבוע
 

חנות הספרים של
תורה אחרי צבא

 
להזמנה: 02-651-1256
 
 

החוברת "טובים השניים"
חוברת הדרכה רוחנית מעשית 
לתקופת החיפוש
אחר בן/ת הזוג
ולתחילת חיי הנישואין
להזמנה: 02-651-1256

 
 
 
מתוך ספר בירורי אמונה
השגחה פרטית 
- חסרים סיפורי השגחה פרטית?
- אם לכל מה שקורה לך אתה קורא "השגחה פרטית", אז ברור שלא חסר
- זה נכון, אבל לפעמים העניינים ממש מדהימים ומעוררים אמונה. כך למשל לפני כשנתיים. היינו בדירת חברים בצפון, לשבת. במוצאי שבת גילינו שאין לנו נר להבדלה, לא בשמים ואף לא מספיק יין. חיפשתי ולא מצאתי, ואז יצאתי לרחוב כדי לחפש יהודי שיעזור לי. לא הלכתי חמישים מטר והנה אישה באה לקראתי עם בקבוק יין, בשמים ונר הבדלה! ועוד לפני שהספקתי לדבר היא מסבירה לי שבעלה נסע לחו"ל והיא לבד בבית עם הילדים הקטנים ומחפשת מישהו שיעשה לה הבדלה!

 
 
 

ספר משתחררים

חינם לבוגרי צבא תוך שנה מהשחרור
לפרטים
להזמנות: 02-651-1256


 
 
שלושת המומלצים שלנו
למתנת סיום י"ב, גיוס או סיום מסלול:
"בירורי אמונה", "בהמשך הדרך" ו"מפגשים"
לפרטים

 
 

בינו לבינה

שאלות שלא נתעוררו בעבר, שואלים כיום, כנראה משום שקצב החיים השתנה - אנו חיים בקצב התרבות המערבית, ונראה "כי טוב העץ למאכל וכי תאוה הוא לעינים". אך אנו חפצים להשתמש רק בקליפת הפרי, מבלי להנות מהפרי עצמו, שהרי פרי התרבות המערבית הנו פרי של נמיכות רוחנית ומתירנות שמזמן רמסה כל מוסר ובודאי גם את המוסר הקדוש המונחל בישראל מדורי דורות... ויש המרגישים שנפלו בין הכסאות - מרגישים לא כאן ולא כאן. לא דבקות באלוקים ולא שלמות בתרבות של "הכל מותר".
 
 

פינת ההלכה

הלכות שמיטה
עציצים ואדניות
עציצים המושמים מחוץ לבית דינם כגינת הנוי ויש להקפיד בהם באיסורי שמיטה. עציצים בתוך הבית שאינם תחת כיפת השמים  – לא חלים עליהם דיני שמיטה וניתן לנהוג בהם כבשאר שנים, ויש אוסרים לשתול בשמיטה גם בעציץ לא נקוב בתוך הבית. עציצים בתוך הבית מתחת לכיפת השמים יש להתנהג בהם כבגינה.
 

 
 
 

 

 
 
הלימוד השבועי מתורת הראי"ה

התשוקה למצוות

אורות ארץ ישראל פסקה ח

 
בתוך הלב פנימה, בחדרי  טהרתו וקדושתו, מתגברת היא השלהבת הישראלית, הדורשת בחזקה את ההתקשרות האמיצה והתדירה של החיים אל מצוות ד' כולן, לצקת את רוח ד', רוח ישראל המלא הכללי הממלא את כל חללה של הנשמה, בתוך כל הכלים הרבים המיוחדים לה, להביע את הבטוי הישראלי המלא בהבלטה גמורה, מעשית ואידיאלית. () ובכללות האומה כולה כל חפץ החירות וכל תשוקת החיים, כל תשוקת חי הכלל והפרט, כל תקוה של גאולה, רק ממקור מעין חיים זה הם נובעים, כדי לחיות את החיים הישראליים במלואם בלא סתירה ובלא הגבלה. וזאת היא תשוקת ארץ ישראל, אדמת הקודש, ארץ ד', שבה המצוות כולן מתגלמות ומתבלטות בכל חטיביותן".
 
מלמדנו הרב זצ"ל שהתשוקה לארץ הקודש והרצון ליישב אותה נובעים מתשוקה כללית אל הקודש עצמו, הכוללת גם רצון לקיים את המצוות כולן במלוא המובן. מדובר בהסתכלות פנימית, שהרי ברור שאותם מתיישבים שבאו לבנות את הארץ לא רק שלא טענו טענות כאלה, אלא אדרבה, גם אמרו והתנהגו בצורה הפוכה, אך מאחורי כל הרוחות הזרות שמתלוות אליהם, יש צמאון גדול להשתייכות לתורה כולה המעשית והרעיונית.
בשלב זה צמאון זה אינו מסומן דיו בהכרתם של מיישבי הארץ, ונראה שכל הדחף ליישב את הארץ אינו אלא מתוך צורך קיומי שאמנם מלווה בגעגוע היסטורי לשורשים עתיקים, אך אין בו זיקה אל הקדוש. אומר הרב שמי שמחובר היטב לתורת הסוד יודע לזהות בתשוקה לארץ הקודש את הרובד העמוק יותר, שהוא זיקה אל הקודש באופן כללי מה שכולל גם רצון פנימי לקיים את המצוות. 
 
  •                     הלכות שמיטה                    קניית פרחי נוי בחנויות שאינן תחת השגחה עלולה להיות כרוכה באיסורים רבים: נעבד, לפני עיור לא תתן מכשול, סיוע לעוברי עבירה. ויש אומרים שפעמים גם איסור סחורה, דמי שביעית, שמור, ספיחים). לפיכך יש להקפיד ולרכוש פרחי נוי אך ורק בחנויות העומדות תחת השגחה מהודרת. בחודש שבט מתחילים לשווק (בדוכנים ובחנויות שאינן תחת השגחה) פרחים שאף נזרעו בשמיטה באיסור.                                                                 

 
 

דעות... דעות... דעות... דעות...דעות...דעות...דעות...

מה עומד מאחורי האישה שבטנק?

אנו ערים למהלכים מסוכנים מאוד בצה"ל שמטרתם האמיתית אינה גלויה לעין. מי יוזם את גיוס הבנות לחיל השריון? האם זה התחיל בתנועה עממית של בנות שמאוד משתוקקות לדבר? או שמא מאחורי הקלעים ישנם אנשים אינטרסנטים עם אג'נדה מסוימת שיודעים היטב שבדור שלנו קל מאוד להפעיל אנשים לכיוון שלך כאשר אתה נותן אופציה חדשה של מימוש עצמי? בדור שמעצים את רעיון המימוש העצמי, כל אתגר המוצג כלגיטימי, 

סוד הדו-קיום

לעם ישראל יש מדינה אחת קטנה וסביבה ים של מדינות ערב. בתחילה בחרו אויבנו בגישת האי-קיום – זאת אומרת לא לתת קיום למדינת ישראל. ולכן הכרזת הקיום של המדינה לוותה בפלישת כוחות צבאיים לתוכה, לא על מנת לומר "מזל טוב", אלא על מנת לדאוג לאי-קיומה... בחלוף השנים, בראות אויבנו שהקיום של מדינת ישראל הוא כנראה עובדה מוגמרת (בינתיים), התחילו לדבר על דו-קיום. לא כל שונאינו בחרו בדרך זו כדי להמשיך את המאבק, אך חלק נכבד. 

להמשך קריאה...

למה הישראלים מאושרים?

לפי סקרOECD  , ישראל נמצאת במקום נמוך בתחום  העבודה, הדיור, החינוך, אך באופן מפתיע היא במקום גבוה מאוד במדד שביעות הרצון והאושר של אזרחיה... איך יתכן? ההסבר די פשוט. צריך רק להבין מי אנחנו. הרב קוק מסביר בספר "אורות ישראל" מי היא כנסת ישראל: "עצמות החפץ של היות טוב לכל, בלא שום הגבלה בעולם כלל, בין בכמות הניטבים ובין באיכותו של הטוב, זהו הגרעין הפנימי של מהות נשמתה של כנסת ישראל. זאת היא ירושתה ונחלת אבותיה"... 

להמשך קריאה...

 

 

נבנה ע"י מערכת בניית אתרים של yeshiva.org.il                      שאל את הרב | לוח שנה | כניסת שבת  |  יציאת שבתנבנה ע"י מערכת בניית אתרים של yeshiva.org.il                      שאל את הרב | לוח שנה | כניסת שבת  |  יציאת שבת