נקודת העומק 
בימי ראשון!!!!


עיון ישיבתי בזום

להיכנס לראש ולסברות של הסוגיה והראשונים, כמו בישיבה

כל שבוע, באופן קבוע,
עם הרב אילן צפורי 


בעל נסיון רב שנים בהעברת סוגיות
לאנשים כמוך, שטרודים ועסוקים ולא מוותרים על לימוד עיוני עמוק
שמשאיר טעם טוב וסיפוק רוחני לאורך זמן. 

הצטרף לאלה שכבר החליטו להשקיע בלימוד - והשקע בעצמך במובן האמיתי!

לפרטים : 02-651-1256
לקבלת קישור

 
 
 


יישר כוח גדול למארגנים ולמשתתפים
ביום ישיבה לחיילים
בג' בתשרי תשפ"ב (09.21)
הלו"זיום ישיבה הבא בע"ה
ד' במרחשון
מותנה בהרשמה מראש בהודעה חוזרת 
050-854-6447

רק למי שיש תו ירוק 
מספר המקומות מוגבל


לו"ז

להקלטות השיעורים בימי הישיבה הקודמים

 
 
 
​חדש!
בית מדרש "ממטולה עד אילת"

איך זה עובד?


סוגיה לדוגמא
 
 
חזרנו לשיעורים פנים אל פנים בראש העין
פסקאות מבוארות של הרב קוק
מפי הרב אילן צפורי


לפרטים
 
 
 
 

סרטון רגע של פרשה

עם הרב אילן צפורי
פרשת וזאת הברכה
 

נושאים באמונה הנלמדים מפרשיות השבוע
 
השטן הבוחר בירושלים / שיעור בקול התור מפי נסראללה
 
נאום נסראללה 25.05.21 פורסם באתר Ynet
"עליכם להבין שפגיעה בירושלים, במסגד אל-אקצא ובמקומות הקדושים שונה מכל פגיעה אחרת שאתם מבצעים. על הנהגת האויב, ממשלתו וצבאו לערוך חשיבה מחדש בהתבסס על מה שקרה ברצועת עזה. הפגיעה במסגד אל-אקצא והמקומות הקדושים לא תעצור בגבולות ההתנגדות בעזה. המשוואה שאליה אנו צריכים להגיע היא - ירושלים מול מלחמה אזורית. אי אפשר לעמוד מנגד כשהעיר הקדושה נמצאת תחת סכנה אמיתית. כשהישראלים יבינו את המשוואה הזאת, והיא רצינית, הם יידעו שכל צעד שכזה יהיה סכנה לקיומם..." 
הוא כנראה למד את ספר קול התור...
"... והיות שמרכזו העיקרי של הסט"א הוא בשערי ירושלים עפ"י הכתוב (עובדיא א') "באו שעריו על ירושלים ידו גורל" ועפ"י הכתוב "לפתח חטאת רובץ" נגד "פתחא דקרתא" דירושלים כי כל שאיפתו של כח הטומאה הוא להתאחז במרכז הקדושה ועל דא נאמר יגער ה' בך הבוחר בירושלים. לכן כאן פה עיה"ק ירושלים ת"ו כאן הוא המקום והמרכז, כאן הוא לנו הכח העליון להשיב מלחמה שערה נגד שרו של עשוומלחמתו לעקור את האמת" (קול התור פרק ה, תכלית הגאולה, גאולת האמת וקידוש ה').
פירוש לנאום נסראללה:
"עליכם להבין שפגיעה בירושלים [על ידי הערבים], במסגד אל-אקצא ובמקומות הקדושים שונה מכל פגיעה אחרת שאתם מבצעים [כי כאן מרכז הכח שלכם]. על הנהגת האויב, ממשלתו וצבאו לערוך חשיבה מחדש בהתבסס על מה שקרה ברצועת עזה [כלומר ראיתם שכאשר נלחמתם להגנת ירושלים הרסתם את רצועת עזה]. [אם תבלמו את] הפגיעה [על ידי הערבים] במסגד אל-אקצא והמקומות הקדושים [כלומר תלחמו על ירושלים] לא תעצור [ההצלחה שלכם] בגבולות ההתנגדות בעזה [אלא היא תחול על כל אויביכם]. המשוואה שאליה אנו צריכים להגיע היא - ירושלים מול מלחמה אזורית [כלומר הנצחון שלכם בירושלים יהיה נצחון במלחמה האזורית]. אי אפשר לעמוד מנגד כשהעיר הקדושה נמצאת תחת סכנה אמיתית [של השתלטות השטן הבוחר בירושלים]. כשהישראלים יבינו את המשוואה הזאת [ויפעלו על פי הכללים של ספר קול התור לישוב ירושלים], והיא רצינית, הם יידעו שכל צעד שכזה יהיה סכנה לקיומם [של כל שונאי ישראל]..."
 
מי המציא את קמפיין "לֵךְ"?
 
ראינו כבר מפגינים מכל הסוגים. ראינו סיסמאות חכמות וגם משונות. אך שלטים שתוכנן "לך" עוד לא ראינו...
מה המסר? "לך כבר! זהו, מספיק! כבר היית יותר מדי זמן! אנו כבר לא יכולים לסבול אותך! אנו מיואשים! די נמאסת! תן לנו לחיות! לך מפה! למה אתה לא הולך! לך כבר! די! די! כמה זמן אתה נשאר פה! רד מאיתנו! לך! נו אתה לא מבין? לך! לך! מספיק!"... 
ואז אנו מעיזים לשאול: "למה שילך"? הרי הוא נבחר בבחירות דמוקרטיות, הרוב רוצה אותו?! אז למה אתם רוצים שהוא ילך?
התשובה פשוטה, והרעיון ממש לא חדש. את הקמפיין "לך" כבר המציאו לפני אלפי שנים, ומי שהמציא אותו הוא אבימלך שכבר לא יכל לסבול את יצחק: "וַיֹּאמֶר אֲבִימֶלֶךְ אֶל יִצְחָק לֵךְ מֵעִמָּנוּ כִּי עָצַמְתָּ מִמֶּנּוּ מְאֹד!" (בראשית כו, טז). הא, עכשיו הכל ברור... לך! לך! לך כבר! ... "כי עצמת ממנו מאוד", כלומר אתה "גדול עלינו", "אתה מצליח מדי בעינינו", "אנו מקנאים בך", "למה אתה תמיד מצליח?", "די חאלס, לך כבר, אנו לא יכולים לסבול!", "עד מתי אתה תמשיך להצליח, די תפסיק!"... "לך"... 
 

חנות הספרים של
תורה אחרי צבא

 
 
 

החוברת "טובים השניים"
חוברת הדרכה רוחנית מעשית 
לתקופת החיפוש
אחר בן/ת הזוג
ולתחילת חיי הנישואין
להזמנה: 02-6511256

 
 
 
מתוך ספר בירורי אמונה
סוכות 
- זה נכון שהסוכה היא סמל הבטחון בה', אבל תכל'ס מה יש מאחורי הסמל?
- הבטחון בה' הוא האמונה שיש הנהגה אלוקית בתוך העולם החומרי, אין נתק בין שמים וארץ, גם בארץ אפשר לפגוש את הקדוש-ברוך-הוא.
- כך אתה מגדיר את הבטחון בה'?
- מה מפתיע? בטחון בה' איננו האמונה שלא יקרה דבר רע, אלא הוא שלוה נפשית הנותנת לאדם כוח להמשיך לנהל את חייו בתוך העולם שבו נעלם הקדוש-ברוך-הוא מן העיניים. בטחון בה' זו ההרגשה הבריאה שכל מה שיקרה יהיה מתוך הרצון האלוקי.
 
 

ספר משתחררים

חינם לבוגרי צבא תוך שנה מהשחרור
לפרטים
להזמנות: 02-651-1256


 
 
שלושת המומלצים שלנו
למתנת סיום י"ב, גיוס או סיום מסלול:
"בירורי אמונה", "בהמשך הדרך" ו"מפגשים"
לפרטים

 
 

בינו לבינה

שאלות שלא נתעוררו בעבר, שואלים כיום, כנראה משום שקצב החיים השתנה - אנו חיים בקצב התרבות המערבית, ונראה "כי טוב העץ למאכל וכי תאוה הוא לעינים". אך אנו חפצים להשתמש רק בקליפת הפרי, מבלי להנות מהפרי עצמו, שהרי פרי התרבות המערבית הנו פרי של נמיכות רוחנית ומתירנות שמזמן רמסה כל מוסר ובודאי גם את המוסר הקדוש המונחל בישראל מדורי דורות... ויש המרגישים שנפלו בין הכסאות - מרגישים לא כאן ולא כאן. לא דבקות באלוקים ולא שלמות בתרבות של "הכל מותר".
 
 

פינת ההלכה

הלכות סוכה
דפנות הסוכה צריכות להיות שלמות וחזקות שלא ינועו ברוח. הסכך: גידולי קרקע, תלושים שאינם מקבלים טומאה (כמו כלים או סולמות), צריך להניח את הסכך כך שצילתה מרובה מחמתה. גודל הסוכה: 56 ס"מ על 56 ס"מ לפחות, וגובה הסוכה: לפחות 80 ס"מ ויהדר ליפות את הסוכה.
 

 
 
הלימוד השבועי מתורת הראי"ה
 
אור לעמים

זרעונים פ"ו / אורות המלחמה פ"ו

 
"[זרעונים פ"ו] כן ישנם עמים רבים שלהם כשרון מיוחד, יותר גדול ממה שנמצא הכשרון ההוא בישראל, אבל ישראל, בתור התמצית של האנושיות כולה, מקבצים בקרבם את סגולות כל העמים כולם והן מתאחדות בתוכם בצורה אידיאלית קדושה, באחדות נשאה. [אורות המלחמה פ"ו] כל העמים מתפתחים, ויוצאים אל הפועל על ידי תנועותיהם הטבעיות. המלחמות מעמיקות את הערך המיוחד של כל עם, עד שמתבלטת צורתו ויוצאת אל הפועל בהגמרה בכל פרטי עמקיה. ישראל הוא האספקלריא הכללית של כל העולם, וכל זמן שיש עם בעולם, שלא יצא אל הפועל הגמור בכל תכסיסיו, יש כהות לעומת זה באור הספוג של כנסת ישראל. על כן בכל זמן שמלכיות מתגרות זו בזו יוצאים אל הפועל ציורים מיוחדים להשלמתם של העמים, וממילא יולד כח השלמה בכנסת ישראל והיא מצפה לרגלו של משיח שיבא ויופיע במהרה בימינו".
 
מלמדנו הרב זצ"ל, שהנשמה הישראלית, היותה שורש לכל ההויה, כוללת בקרבה את תמצית כל הרוחות שצריכות לצאת אל הפועל בעמים כולם. מתוך כך, עם ישראל צריך לפתח יכולות של נתינה והשפעת דעת לאומות העולם, כדי שהללו יצליחו לפתח את תכונותיהן העצמיות מתוך כשרות ולא מתוך גסות - שהיא בלתי נמנעת כאשר האומות אינן תחת ההשפעה הישראלית. התהליך הפנימי הזה מתחיל מן הרצון הנסתר של האומות למשוך מישראל דעת אלוקים המתאימה להם, כל אומה על פי עניינה. רצון זה איננו מבורר בכלי ההכרה של האומות, אלא הוא דוחף כל אומה להלחם על מהותה, ומתוך כך להתגרות באומות אחרות. הכל מתוך חשש האומות שיעודן העצמי לא יצליח להופיע בפועל. התסיסה הזאת והמלחמות הגדולות, מעוררות תנועה הפנימית בכנסת ישראל שמתחילה לפתח את שורש הענפים של התכונות המתאימות לכל גוי וגוי, ומשם ידלו הגויים דעת להתפתח על פי מהותם. הפעילות הנשמתית הזאת בעצמה מביאה ברכה לישראל והיא תחילת הופעת כח משיח המושיע את ישראל ואת העולם כולו ואז ישראל מצפים לרגלי משיח, היינו להופעה הממשית, מדיניות של כח הישועה.


 
 
  •                     הלכות שמיטה                    עציצים נקובים שבתוך הבית, אם מניחים תחתם יריעת פי.וי.סי. או צלחת מפלסטיק קשיח. ייחשבו לעציץ שאינו נקוב שבבית, ויהיה ניתן להשקותם ואף לטפל בהם כרגיל. אם הענפים יוצאים מחוץ לעציץ יש לכנסם אל תוך העציץ, או לפרוס תחתם יריעת פי. וי. סי. או נייר כסף. ​פעולות אלו ניתן לעשות גם בשנת השמיטה.               
 
 

דעות... דעות... דעות... דעות...דעות...דעות...דעות...

מה עומד מאחורי האישה שבטנק?

אנו ערים למהלכים מסוכנים מאוד בצה"ל שמטרתם האמיתית אינה גלויה לעין. מי יוזם את גיוס הבנות לחיל השריון? האם זה התחיל בתנועה עממית של בנות שמאוד משתוקקות לדבר? או שמא מאחורי הקלעים ישנם אנשים אינטרסנטים עם אג'נדה מסוימת שיודעים היטב שבדור שלנו קל מאוד להפעיל אנשים לכיוון שלך כאשר אתה נותן אופציה חדשה של מימוש עצמי? בדור שמעצים את רעיון המימוש העצמי, כל אתגר המוצג כלגיטימי, 

סוד הדו-קיום

לעם ישראל יש מדינה אחת קטנה וסביבה ים של מדינות ערב. בתחילה בחרו אויבנו בגישת האי-קיום – זאת אומרת לא לתת קיום למדינת ישראל. ולכן הכרזת הקיום של המדינה לוותה בפלישת כוחות צבאיים לתוכה, לא על מנת לומר "מזל טוב", אלא על מנת לדאוג לאי-קיומה... בחלוף השנים, בראות אויבנו שהקיום של מדינת ישראל הוא כנראה עובדה מוגמרת (בינתיים), התחילו לדבר על דו-קיום. לא כל שונאינו בחרו בדרך זו כדי להמשיך את המאבק, אך חלק נכבד. 

להמשך קריאה...

למה הישראלים מאושרים?

לפי סקרOECD  , ישראל נמצאת במקום נמוך בתחום  העבודה, הדיור, החינוך, אך באופן מפתיע היא במקום גבוה מאוד במדד שביעות הרצון והאושר של אזרחיה... איך יתכן? ההסבר די פשוט. צריך רק להבין מי אנחנו. הרב קוק מסביר בספר "אורות ישראל" מי היא כנסת ישראל: "עצמות החפץ של היות טוב לכל, בלא שום הגבלה בעולם כלל, בין בכמות הניטבים ובין באיכותו של הטוב, זהו הגרעין הפנימי של מהות נשמתה של כנסת ישראל. זאת היא ירושתה ונחלת אבותיה"... 

להמשך קריאה...
 
 

נבנה ע"י מערכת בניית אתרים של yeshiva.org.il                      שאל את הרב | לוח שנה | כניסת שבת  |  יציאת שבתנבנה ע"י מערכת בניית אתרים של yeshiva.org.il                      שאל את הרב | לוח שנה | כניסת שבת  |  יציאת שבת