יום ישיבה לחיילים הבא בע"ה
יום ראשון ז' חשון (25.10.20)

 
 
​חדש!
בית מדרש "ממטולה עד אילת"

איך זה עובד?


סוגיה לדוגמא
 
 

חדש באשדוד
מרכז יהודי

 
 

סרטון רגע של פרשה

עם הרב אילן צפורי
פרשת האזינו
חדש!

נושאים באמונה הנלמדים מפרשיות השבוע
 

חנות הספרים של
תורה אחרי צבא

 
 
 
חדש!
יצאה לאור החוברת 
"טובים השניים"
חוברת הדרכה רוחנית מעשית 
לתקופת החיפוש
אחר בן/ת הזוג
ולתחילת חיי הנישואין
להזמנה: 02-6511256

 
 

תשובת העולם

- כל הזמן מדברים על "תשובה", "תשובה" מה משמעות המושג הזה?
- פשוט לשוב לריבונו של עולם
- למה זה נקרא "לשוב"? לשוב זה לחזור למקום שכבר היית בו. אז מה זה לשוב אל ה'?
- כתוב בזוהר שתשובה זה תשוב ו' לה', זאת אומרת תשוב אות וא"ו לאות ה"א.
- מה הכוונה?
- הכוונה היא ששם ה', י-ה-ו-ה, התפרד לשם י-ה לבדו, ושתי האותיות ו' וה' נפרדו וצריכות להתחבר מחדש.
 
 
להזמנות: 02-6511256
לפרטים


 
 
שלושת המומלצים שלנו
למתנת סיום י"ב, גיוס או סיום מסלול:
"בירורי אמונה", "בהמשך הדרך" ו"מפגשים"
לפרטים

 
 

בינו לבינה

"אין כבר כוח! אני יוצא, פוגש, ושוב יוצא, פוגש. ושוב אין. לא מוצא את המתאימה. וכאשר נראה לי שמצאתי, היא לא רוצה" מן הסתם כבר שמעתם אמירות מהסוג הזה. מה עונים לטענה שכזו? בפרט כאשר הבחור והבחורה מגיעים להחלטה מתוך ייאוש להפסיק לצאת ולחכות שהקב"ה יזמן את הזיווג הנכון. מה תגידו? "תשמע/י את/ה חייב/ת להמשיך, אין ברירה, זה קורה להרבה בחורים ובחורות. אלו ייסורים אבל חייבים לעבור אותם, בסוף מוצאים את הזיווג הנכון,  הזיווג שלך מחכה לך, רק צריך למצוא אותו, ובלי חיפושים איך תמצא/י"? 
 
 

פינת ההלכה

 
הלכות סוכה
דפנות הסוכה צריכות להיות שלמות וחזקות שלא ינועו ברוח. הסכך: גידולי קרקע, תלושים שאינם מקבלים טומאה (כמו כלים או סולמות), צריך להניח את הסכך כך שצילתה מרובה מחמתה. גודל הסוכה: 56 ס"מ על 56 ס"מ לפחות, וגובה הסוכה: לפחות 80 ס"מ ויהדר ליפות את הסוכה.
 

 
 

הלימוד השבועי מתורת הראי"ה

הזיכוך האישי למען הכלל

אורות ישראל פרק ו פס' ב

 
"לפי אותה המדה שכל יחיד מתעלה, שכל תכונתו האישית מזדככת, כך הוא מטביע בתוכיות של האומה כולה את חלק האצילי שבו, והיא מתוספת על ידו בעטרה של תפארת ונעשית בכללה ראויה לאהבה ולדבקות של חן. ע"כ הצד הרוחני שבהתגברות הלאומיות תלוי בזיכוך האישי של כל פרט".
 
מלמדנו הרב זצ"ל שבדרך לבניין הכלל, כל איש בישראל לא רק שחייב לשמור על מדרגתו הפרטית בעניין המוסר ועבודת ה', אלא אדרבה כל שיכלול ועליית מדרגה יוסיפו עוז אל הכלל. לא תיתכן פגיעה במעמד הפרטי בעבודת ה' בטענה שעבודת הכלל שוחקת את החיים המוסריים הפרטים. האדם המוסר את הנפש בצבא למשל לא יוכל לפגוע באופן רצוני בעבודת המצוות שלו בטענה שענייני הכלל קודמים. נכון שמתוקף תפקידו הוא יהיה אנוס לפעמים מלקיים באופן סדיר לגמרי את עבודתו הפרטית, אך לא יתכן שדבר זה ייהפך לשיטה. הזיכוך של מעלת הפרט היא זו דווקא שתעלה את האומה כולה. 
 
 
 
 

דעות... דעות... דעות... דעות...דעות...דעות...דעות...

מה עומד מאחורי האישה שבטנק?

אנו ערים למהלכים מסוכנים מאוד בצה"ל שמטרתם האמיתית אינה גלויה לעין. מי יוזם את גיוס הבנות לחיל השריון? האם זה התחיל בתנועה עממית של בנות שמאוד משתוקקות לדבר? או שמא מאחורי הקלעים ישנם אנשים אינטרסנטים עם אג'נדה מסוימת שיודעים היטב שבדור שלנו קל מאוד להפעיל אנשים לכיוון שלך כאשר אתה נותן אופציה חדשה של מימוש עצמי? בדור שמעצים את רעיון המימוש העצמי, כל אתגר המוצג כלגיטימי, 

סוד הדו-קיום

לעם ישראל יש מדינה אחת קטנה וסביבה ים של מדינות ערב. בתחילה בחרו אויבנו בגישת האי-קיום – זאת אומרת לא לתת קיום למדינת ישראל. ולכן הכרזת הקיום של המדינה לוותה בפלישת כוחות צבאיים לתוכה, לא על מנת לומר "מזל טוב", אלא על מנת לדאוג לאי-קיומה... בחלוף השנים, בראות אויבנו שהקיום של מדינת ישראל הוא כנראה עובדה מוגמרת (בינתיים), התחילו לדבר על דו-קיום. לא כל שונאינו בחרו בדרך זו כדי להמשיך את המאבק, אך חלק נכבד. 

להמשך קריאה...

למה הישראלים מאושרים?

לפי סקרOECD  , ישראל נמצאת במקום נמוך בתחום  העבודה, הדיור, החינוך, אך באופן מפתיע היא במקום גבוה מאוד במדד שביעות הרצון והאושר של אזרחיה... איך יתכן? ההסבר די פשוט. צריך רק להבין מי אנחנו. הרב קוק מסביר בספר "אורות ישראל" מי היא כנסת ישראל: "עצמות החפץ של היות טוב לכל, בלא שום הגבלה בעולם כלל, בין בכמות הניטבים ובין באיכותו של הטוב, זהו הגרעין הפנימי של מהות נשמתה של כנסת ישראל. זאת היא ירושתה ונחלת אבותיה"... 

להמשך קריאה...
 
 

נבנה ע"י מערכת בניית אתרים של yeshiva.org.il                      שאל את הרב | לוח שנה | כניסת שבת  |  יציאת שבתנבנה ע"י מערכת בניית אתרים של yeshiva.org.il                      שאל את הרב | לוח שנה | כניסת שבת  |  יציאת שבת