דף הבית >> חלון למרכזים >> חלון אלעד
 
תורה אחרי צבא קהילת רעות באלעד!
 
 
אם נתחיל עם הנתונים היבשים, אז נאמר שהעיר אלעד נוסדה לפני כ- 12 שנה, עם חזון ליצור עיר צעירה ודינמית, בעלת גוון אוכלוסיה דתית המכילה בתוכה מגוון של עדות וחוגים. כיום גרים בה כ- 38,000 תושבים המהווים כ- 7,000 משפחות מתוכם 60% ילדים מתחת לגיל 18!
הקהילה הדתית לאומית באלעד מונה כ- 1,000 משפחות, המתחלקות ל-13 קהילות שונות ברחבי העיר בהנהגתו של מו"ר הרב אברהם שמחה נחשון שליט"א. באלעד פועלים כ- 25 גני ילדים דת"ל וכן 2 בתי ספר יסודיים, תלמוד תורה, אולפנת "נחלה" וישיבה תיכונית "ראשית חוכמה", וגם שתי תנועות נוער.
קהילת "רעות" קמה בחודש אלול תשס"ד עם החזון להקים חיי קהילה ברוח הציונות הדתית ברובעד'. כששואלים אותנו איך אפשר להקים גרעין תורני בעיר דתית, אנו אומרים שאנו "תחנת כח גרעינית" של שילוב התורה בחיי המעשה. וזה בדיוק מה שחיבר אותנו ל"תורה אחרי צבא" לפני כארבע שנים. לאחר שזיהינו את התנועה הזאת בשטח ואת הרוח שהיא נושאת בקרבה, הרגשנו כל כך שייכים לרעיון, עד שהיה לנו ברור שצריך להרחיב אותו מרשת של בתי מדרש השוכנים בתוך ערים, למנוע גרעיני של קהילה. פנינו לרב אילן צפורי ונהפכנו לשותפים פעילים בתנועה, לא רק בקהילה, אלא גם בפעילות הארצית שלה... אנו נושאים ביחד את הדגל של "תורה בחיי המעשה", במגוון פעילויות, כגון יום הישיבה לחיילים החודשי בתל אביב, שדודי, נציג הקהילה מסייע רבות להפעלתו.  
מאז ועד היום ממשיכה ונבנית בקהילה מסגרת שיעורים "עמוסה ומגוונת", בבית הכנסת נוסח אחיד, המשמש את הציבור הדתי לאומי באזור.
הקהילה כשמה "רעות" רואה בערך האחדות ערך עליון, מה שמורגש היטב בשטח על ידי המגוון הרחב של עדות - אשכנזים, ספרדים ותימנים, שמקיימים תפילות משותפות (בנוסח אחיד כאמור) ופעילויות משותפות לחיי קהילה פעילים. שיעורי תורה, שיעורים לילדים, פעילויות לנשים, הקמת קרן "עזר ליולדת", סעודה שלישית משותפת, פעילויות תרבות (הצגות,טיולים קהילתיים) ועוד – כך אנו רואים קהילה צעירה ותורמת!
אנו מונים כשלושים משפחות, כולם עובדים במגזר הציבורי והפרטי החל מעו"ד, רו"ח, עובדי המגזר הציבורי וההייטק וכמובן אנשי חינוך מהדרגה הראשונה!
אם אתם צעירים אידיאליסטים, אתם מוזמנים להצטרף לקהילה ולבוא להגביר את הכח של ה"תורה בחיי המעשה" בלב הארץ!
לפרטים: עמוס עטיה 8109750 –052 , דודי שביט 8119331 – 057
 
סדרת השיעורים: בכל יום ב- 20:30 : יום א': דף יומי / יום ב': דף יומי ובמקביל גמרא עיון מסכת שבת עם הרב אילן צפורי / יום ג': דף יומי ובמקביל עין איה מסכת שבת עם הרב ליאור הלפרין / יום ד': דף יומי ובמקביל "אקטואליה בהלכה" הרב אשר אלמליח / יום ה': דף יומי ובמקביל גמרא בקיאות מסכת סוכה עם הרב בני גולדברג. תפילת ערבית ב 21:30. וביום ג': שיעור נוסף (ב-21:45) תניא עם הרב נתנאל לייב.

 

 

נבנה ע"י מערכת בניית אתרים של yeshiva.org.il                      שאל את הרב | לוח שנה | כניסת שבת  |  יציאת שבת