דף הבית >> חלון למרכזים >> חלון עכו
 
4000 שנה ועוד של יהדות בעכו!
גם בעכו יש מרכז תורה אחרי צבא, המופעל על ידי בית המדרש "נר למאור" (ע"ש מאור אסולין ז"ל), בראשותו של הרב נחמיה הלוי שליט"א (רבו של מושב אחיהוד). בית המדרש הוקם בעכו לפני מס' שנים על ידי קבוצת חברים בוגרי בני-עקיבא בסניף המקומי, אשר בחרו, מתוך ראייה אמונית וציונית, להמשיך ולהתיישב בעיר ולהקים בה את משפחותיהם.
כיום, כאשר בית המדרש גדל ומתחזק ב"ה, בעזרת משפחות חדשות המגיעות לעכו, אנו זוכים לראות את גדלותו של עם ישראל המוכן לוותר על המון 'הנאות פרטיות', של קרבה למקום העבודה או של איכות חיים אחרת, ובמקום זאת הם מוכנים להפשיל שרוולים ולרומם עוד לבנה ועוד בית בדרך לחיזוק העיר וליהוד הגליל כולו. חברי הקבוצה הינם אנשים העובדים במקצועות החופשיים (היי-טק, תעשייה צבאית, חינוך, חברה וכו'), בעלי רקע לימודי-תורני מגוון ששמו לעצמם כמטרה לחיות את חיי המעשה מתוך לימוד והעמקה בעולמה של תורה, ובמקביל, לגבש את חברי הקבוצה לתרומה ויצירה בתחום הקהילה, החברה והנוער. 
למי שאינו מכיר או זכה לבקר בעיר, עכו הינה עיר בעלת היסטוריה יהודית עשירה על פני רצף של 4000 שנה, שכיום חיים בה קרוב ל-50,000 תושבים, כאשר רובם המוחלט הינו יהודי. האיכות הגדולה של העיר טמונה בחן תושביה. במשך שנים ניסו משקיעים רבים להקים בעכו בתי קולנוע, מסעדות יוקרה וכדומה, אולם אף אחד מאלה לא שרד. משום שלאורך כל הדורות ישנה תביעה רוחנית-דתית עצומה של תושבי העיר. אירועי יום הכיפורים השנה בעיר הזכירו לכולנו שישנה כאן מלחמת תרבות כללית בין עמים ודתות שבה, ושני הצדדים יודעים שהחזק באמונתו ולא רק בכוחו ינצח. עם ישראל איננו עם מסיונרי ובוודאי שאיננו מחרחר ריב ומלחמה, איננו חפצים בגיור קולקטיבי ואף לא בהכחדת דתות אחרות. אולם חשוב להבהיר בצורה הכי ברורה שהושטת יד לשלום אין במשמעותה הושטת לחי לסטירה ושאין בכל אלה בכדי לטשטש את זהותנו הרוחנית ואת עוצמתנו הלאומית. כך מובן למה המרוץ ליישב כל בית פנוי ואחיזה בכל שטח הפקר, מסוגל להדיר שינה מעיני כל הצדדים. רק ריבוי משפחות המאמינות בנצח ישראל ובזכות קיומו על אדמתו, הוא זה שיביא את השלום האמיתי ואת הגאולה השלימה. בואו לחזק את התורה בחיי המעשה, איתנו!

 

 

נבנה ע"י מערכת בניית אתרים של yeshiva.org.il                      שאל את הרב | לוח שנה | כניסת שבת  |  יציאת שבת