דף הבית >> שיעורים >> מאמרים >> הרב יוסי חייקין >> ליקיריי, אנשי גוש קטיף

ליקירי, אנשי גוש קטיף,

 

לעתים אולי שואלים אתם את עצמכם: במה עוד נותר לנצח? – בפוליטיקה – נכשלנו, במשאל – לא הועלנו, בהפגנות – לא פעלנו די. והסופה ממשיכה להתקדם לעברנו. רק בשבוע שעבר ראינו בעינינו את המכונה פועלת ודורסת בכל כוחותיה ושרשראותיה. האם באמת נכשלנו במאבק?

אומר לכם, אחים יקרים. יש עוד דרך לנצח. יש דרך שבה כבר ניצחתם. יש דרך שבה אתם הולכים ומנצחים. ניצחון ודאי.

זהו הניצחון שלא תלוי בשום דבר בעולם חוץ מאשר בדרך. זהו הניצחון שבדרך, דרך האמת, דרך האמונה, דרך האחדות. הדרך של אהבת הארץ ואהבת העם יחד עם אהבת המדינה, שלא מתערערת גם בימים של חיכוך וניגוד כיוונים שאין חריף ממנו.

אומר לכם אחים יקרים, כמו שנוהג אני לומר לכם מדי ערב בחדשים האחרונים – תגלית נפלאה זכיתם לגלות, תגלית שאולי אפילו לכם איננה לגמרי מודעת.

עמוד אור גיליתם – בעמידתכם, באחדותכם, באמונתכם, בדרך. עמוד אור שמאיר לעם שלם, לדור שלם, ואולי אף לדורות ולימים יבואו. חוצב ועובר את כל המסכים וההסתרים, ופועל על הלבבות ועל התודעות.

אמנם, אין אנחנו יודעים לאבחן תהליכי השפעה על קצב התרחשות אירועי יום יום ומהלכי שעה ורגע, אבל אנחנו כן יודעים כי אין דבר ודאי יותר, מוחלט יותר, מעצם כח ניצחונה של האמת. של הקודש.

הניצחון הזה הוא כבר מאחוריכם.

ניצחתם באמת שבחברה שבניתם, היצוקה על אדני קדש ואמונה, שהערבות ההדדית המופלאה שבה, על כל צדדיה, היא לה כבר דרך חיים. זר לא יבין זאת.

ניצחתם בעמידה במסירות נפש בימי פיגועים וירי פצמ"רים וקסמים ללא מספר.

ניצחתם בקשר הנשמות של כל כך הרבה נפשות יקרות מקרבכם, שהקריבו עצמן על מזבח הארץ והעם, קורבנות צבור שאין כל בריה יכולה לעמוד במחיצתן, אולי חוץ מאלה שמתוכם עלו בסערה וקשורים בם לנצח.

ניצחתם בשמירת טוהר המאבק כלפי חוץ וביניכם פנימה.

ניצחתם בעמידה יום אחרי יום, שבוע אחרי שבוע, ומחודש לחודש, בשמירה בלתי מתפשרת על כל מה שהנכם כאן, יחד, במקום הזה, בשעה הזו – שלא יהיה תחליף לו, בשום מקום אחר.

וכך גם להמשך הימים הגדולים שלפנינו. בכל יום של המשך עמידה, אתם מעצימים את מפעלכם וניצחונכם. בכל השקיית דשא, בכל שמירה על שפיות, בתמיכה בילדים, בהליכה בראש מורם. והנה ביניכם גם אדירי אמונה, כבירי רצון, שבימים אלה ממש ממשיכים לבנות, ממשיכים לזרוע. ממשיכים להשקיע אונם וממונם באדמת החול הכל כך ריקה, הכל כך זכה, הכל כך 'סתם ארץ ישראל'. מכוחכם – להם כח ורצון, מאמונתכם – להם אמונה ובטחון. כח הכלל הוא, כח הציבור, כח הגוש האחד המאוחד. המדובק בארץ חייו.

למול עמוד האמונה והאחדות אשר לכם, גם מלאך רע יענה אמן. גם צלמים יקפאו, גם כותבי מאמרים יאלמו דום.

שליחי ממלכת הרוע והיאוש, לא אצלכם ימצאו את אשר יבקשו. ממלכת המדיה לסוגיה, אשר כל חפצה רק באיזו טיפת דם שתשפך, או לפחות במילים צבועות באדום, בשחור, כל חפצה בשנאה, ברוע, באבוד עשתונות, בשבר לבבות – לא אצלכם תמצא את מבוקשה.

אם תזכו, ונזכה עמכם, עוד יפזר עמוד האור את ענן החושך, ותחלוף הסערה.

אבל גם אם יתמהמה – ניצחתם אחים, בעמוד האור אשר הקמתם, וממשיכים אתם את מצעד ניצחונכם, ניצחון שעוד יפעל ויהדהד בעם, בארץ, ובספר דברי הימים של גאולת ישראל.


נבנה ע"י מערכת בניית אתרים של yeshiva.org.il                      שאל את הרב | לוח שנה | כניסת שבת  |  יציאת שבת